Poszukiwania dobrego laptopa

Poszukiwania dobrego laptopa

Nie da się ukryć jak ważną w życiu wielu z nas kwestią jest posiadanie odpowiedniego komputera, przy którym praca będzie prawdziwą przyjemnością. Ilość dostępnych w sprzedaży komputerów potrafi czasami bardzo mocno zaskakiwać i wzbudzać konsternację. Są jednak takie modele, nad których zakupem niekoniecznie musimy się  jakoś szczególnie długo zastanawiać.

Laptop do zadań specjalnych

Nie da się ukryć jak ważną w życiu wielu z nas kwestią jest posiadanie odpowiedniego komputera, przy którym praca będzie prawdziwą przyjemnościąLaptop Dell Precision 17 5760 to sprzęt, który zachwycić może już samym wyglądem (więcej: https://www.kuzniewski.pl/k5260,laptopy-dell-precision-precision-17-5760.html). Jest to urządzenie kompaktowe z bardzo smukłą acz solidną obudową, która jest w stanie wiele wytrzymać. Obudowa ta wykonana została z aluminium, który oprócz tego, że dodaje szyku naszemu urządzeniu to dodatkowo świetnie odprowadza ciepło całą swoją powierzchnią. W notebookach, do których zalicza się również omawiany model zastosowano szybkie procesory ze stajni Intela. Można w tych urządzeniach znaleźć procesory ośmiordzeniowe oraz sześciordzeniowe o taktowaniu tak szybkim, że procesor potrafi wykonywać wiele obliczeń w tym samym czasie. W efekcie praca przy takim notebooku jest naprawdę bardzo przyjemna i nawet bardziej wymagające programy działać będą płynnie. Kolorytu całemu urządzeniu dodaje również 64 GB pamięci RAM oraz karta graficzna od NVIDIA. W zależności od wersji można spotkać karty RTXA2000 oraz RTXA3000.

W laptopie Dell Precision 17 5760 dostępne są dwa rodzaje matryc:

  • IPS o rozdzielczości WUXGA 1920×1080,
  • dotykowy panel IGZO 3840×2400.

Zarówno w jednej jak i drugiej matrycy szybko dostrzeżemy świetne odwzorowanie barw. Producent tutaj mocno się postarał, aby wyświetlane kolory były bardzo wyraźne i świetnie odwzorowane. W przypadku drugiej z wymienionych matryc można nawet dostrzec, że zastosowano odwzorowanie palety barw Adobe RGB na poziomie 100%.

Słowem podsumowania

Poszukując dla siebie niezawodnego komputera do pracy warto by było wziąć pod uwagę omawiany powyżej model. Opinie na temat tego urządzenia są w zdecydowanej większości pozytywne co może zachęcać dodatkowo do zainwestowania w ten sprzęt. Biorąc pod uwagę zamontowane podzespoły można już ocenić, że ten model poradzi sobie nawet w pracy przy dużym obciążeniu.