Jakie atuty ma laptop Dell Latitude 5530?

Jakie atuty ma laptop Dell Latitude 5530?

Należy mieć świadomość, że obecnie zaopatrzenie się w laptop przeznaczony dla klienta biznesowego nie jest tak skomplikowanym zadaniem, jak mogłoby się wydawać. Rekomendowane jest przede wszystkim zwrócenie szczególnej uwagi na osiągi i obraz. Klient musi wiedzieć, jakie funkcje urządzenia będą mu potrzebne w trakcie pracy. Świetnym rozwiązaniem może być postawienie na Dell Latitude 5530.

Obraz

Osoba planująca kupić omawiany model może zdecydować się na jedną z dwóch matryc 14-calowych posiadających matową powierzchnię. Są to  matryca HD+, a także standardowy wyświetlacz HD. Nikogo nie powinien dziwić fakt, że matryca z wyższą rozdzielczością będzie oferowała użytkownikom znacznie lepszą jakość obrazu. Koniecznie trzeba zdawać sobie sprawę, że średnia wartość luminacji wynosi 286 cd/m², co jak wiadomo jest doskonałym rezultatem. Klienci biznesowi mogą bez większego problemu pracować na dworze. Jest to oczywiście możliwe dzięki matowej matrycy z intensywnym podświetleniem. Rekomendowane jest potencjalnym klientom postawienie na wyświetlacz o podwyższonej rozdzielczości.

Osiągi

Warto wiedzieć, że procesor, w który został wyposażony omawiany laptop dysponuje technologiami Hyper-Threading, a także Turbo Boost. Druga wspomniana technologia będzie umożliwiała użytkownikowi zwiększyć do 3,3 GHz (dla obu rdzeni), a także 3,5 GHz (dla jednego rdzenia). Należy zaznaczyć, że układ grafiki HD Graphics 4000 jest zintegrowany z procesorem. Ponadto jest on bardziej wydajny od HD Graphics 3000 od 30 do 40%. Godny uwagi jest fakt, że Core i5-3360M pod względem wydajności może się równać z najszybszymi dwurdzeniowymi Sandy Bridge. Nie można zapomnieć, że wydajność modelu Dell Latitude E5430 została bardzo dokładnie zweryfikowana w wymagających testach PCMark. Urządzenie uzyskało wynik 3054 pkt. w teście PCMark 7, a także 8011 pkt. w teście PCMark Vantage.

Podsumowanie

Klienci biznesowi doceniają solidną obudowę, długi czas pracy na akumulatorze czy doskonałą klawiaturę. Ogromną zaletą urządzenia jest także niezwykle funkcjonalna konstrukcja. Jak wiadomo wadami w poprzedniej wersji laptopa były hałas pod obciążeniem, stosunkowo słaba jakość matrycy, a także brak USB 3.0. Dell Latitude E5430 jest lepszy pod każdym względem od swojego poprzednika. Model został wyposażony przez producenta w dwa porty USB 3.0. Koniecznie trzeba zdawać sobie sprawę, że czasy pracy na akumulatorze są doskonałe. Należy również zaznaczyć, że w porównaniu do poprzedniej wersji znacznej poprawie uległa wydajność.