HP ZBook Power G8 – oczekiwania wobec nowej generacji notebooków

HP ZBook Power G8 – oczekiwania wobec nowej generacji notebooków

Laptopy HP ZBook Power G8 to nowa odsłona kultowej serii przeznaczonej dla osób pracujących z zaawansowanym oprogramowaniem. Komputery te wyposażone są we wszystko, czego potrzeba do przetwarzania kompleksowej grafiki oraz złożonych scen 3D.

Czego oczekiwać od notebooka HP ZBook Power?

Laptopy HP ZBook Power G8 to nowa odsłona kultowej serii przeznaczonej dla osób pracujących z zaawansowanym oprogramowaniemKupując HP ZBook Power G8 powinniśmy się spodziewać dużo i jeszcze więcej. Jest to laptop, który na uwagę zasługuje nie tylko ze względu na swoje podzespoły, ale całokształt. Wszystko jest zamknięte w czarnej, eleganckiej obudowie, którą można wygodnie ze sobą zabrać – pakując laptopa do torby lub plecaka.

Zakup tego notebooka wiąże się przede wszystkim z uzyskaniem najwyższej jakości matrycy zdolnej do wyświetlania obrazów w wybranej przez klienta rozdzielczości: 1080P lub 4K. Przekątna ekranu to 15,6-cala. Mając na uwadze niewielką wagę, która wynosi 1,9 kg HP uzyskuje całkiem przyzwoite połączenie.

Laptop HP ZBook Power ósmej generacji jest zasilany przez jednostkę CPU 11. generacji Intela. Jednostka ta może być skonfigurowana na życzenie z technologią obsługi zdalnej vPro. W tej generacji mamy do czynienia z 8-rdzeniowymi procesorami, które sprawdzą się praktycznie w każdym zadaniu – nie tylko biurowym.

Uruchamiając ten komputer, oczom ukazuje się ekran systemu Microsoftu – Windows 10 – który w przyszłości zostanie za darmo zaktualizowany do Windows 11. Do jego funkcjonowania i uruchamiania aplikacji producent proponuje montaż pamięci RAM w ilości od 16 do 64 GB (DDR4). Ponadto, wszystkie działające programy do zadań graficznych będą wykorzystywały kartę graficzną NVIDIA – dedykowany układ z serii Quadro: T600 lub T1200 lub RTX A2000 (https://www.nvidia.com/en-us/design-visualization/rtx-a2000/). Jako dysk posłuży SSD mogący pomieścić do 2 TB danych.

Porty i zabezpieczenia od HP w HP ZBook Power

HP ZBook Power G8 posiada jeden port USB 3.0 Type-A, jeden port USB-C, jeden port HDMI, jeden port Thunderbolt 3, jedno gniazdo słuchawkowe i jeden czytnik kart SD. Producent do laptopa dołącza swoje oprogramowanie: HP Sure Start Gen4, HP Sure Click, HP Client Security Suite, HP Client Security Suite Gen2 oraz HP Care Pack Support.