Tańsze i droższe modele laptopów Dell Latitude 5520

Tańsze i droższe modele laptopów Dell Latitude 5520

Ten wydajny, solidny sprzęt z ekranem 15,6 cali można mieć za nieco powyżej 5 tysięcy. Można też znaleźć urządzenie, które kosztuje niemal dwa razy tyle. Cena zależy od konfiguracji. Im bardziej wydajne i nowoczesne podzespoły, tym więcej trzeba zapłacić za Latitude 5520. Wybrać tańszy czy droższy laptop Dell?

Co potrafią tańsze modele Latitude 5520?

Ten wydajny, solidny sprzęt z ekranem 15,6 cali można mieć za nieco powyżej 5 tysięcy.Tańsze urządzenia z tej grupy to średnia półka cenowa. Sprzęt jest bardzo dobrej jakości, dopracowany w każdym szczególe i zaawansowany technologicznie. To oznacza, że nie może być tani. Oznacza też, że nawet w tańszej wersji Dell Latitude 5520 znakomicie sprawdza się w pracy (https://www.kuzniewski.pl/k5090,laptopy-dell-latitude-latitude-5520.html). To wydajny laptop, szybki i niezawodny. W tańszych modelach zastosowano 8 lub 16 GB RAM. Jest słabsza wersja Intel Core i5. Dyski SSD mają pojemność 256 GB. Takie podzespoły nie robią dużego wrażenia, ale do pracy biurowej często są nawet aż za dobre. Laptopy z serii Latitude 5520 poradzą sobie z większością zadań wykonywanych w biurze. Dobrze służą w pracy biznesowej.

Podzespoły w najdroższych laptopach Dell

Każdy nowocześniejszy element zwiększa koszt urządzenia. W najdroższych modelach Dell Latitude 5520 zastosowano najlepsze procesory. Są pojemne dyski. Jest też maksimum pamięci RAM. W niektórych urządzeniach modem 3G zastąpiony został przez nowocześniejszy. W najmocniejszych wersjach sprzętu można znaleźć:

  • Intel Core i7,
  • dysk SSD o pojemności 1000 lub 2000 GB,
  • 32 lub 64 GB RAM,
  • modem LTE.

W praktyce górne wartości rzadko kiedy są potrzebne. Nawet najlepsze takie urządzenia nie mają wszystkiego w wersji maksymalnej. Nie ma potrzeby np. by koniecznie mieć Dell Latitude z maksimum RAM. Niższe wartości wystarczą nawet wymagającym użytkownikom laptopów biznesowych. Ponadto w urządzeniach tych jest możliwość rozbudowania jej ilości. Maksymalna pojemność dysku SSD też rzadko kiedy jest niezbędna. Jeśli potrzebne jest solidne, wydajne urządzenie do pracy, to każdy laptop Dell Latitude 5520 jest dobry. Przy szczególnych potrzebach warto szukać urządzenia, które ma odpowiednie podzespoły. Niekiedy ważne jest, by procesor był mocniejszy, a ilość pamięci RAM duża.