Świetny notebook w dobrej cenie

Świetny notebook w dobrej cenie

Producenci komputerów stacjonarnych oraz laptopów już od wielu lat wyprzedzają się nawzajem z wypuszczaniem na rynek kolejnych świetnych urządzeń, które mają podbić serca użytkowników na całym świecie. Nie inaczej jest w przypadku firmy Dell, która jakiś czas temu zaprezentowała nam świetny sprzęt jakim jest laptop Dell Precision 17 5760 ze sklepu kuniewski.pl. Poniżej przedstawiamy kilka najważniejszych informacji na temat tego modelu.

Sprzęt do pracy i rozrywki

Producenci komputerów stacjonarnych oraz laptopów już od wielu lat wyprzedzają się nawzajem z wypuszczaniem na rynek kolejnych świetnych urządzeń, które mają podbić serca użytkowników na całym świecieWspomniany już wcześniej laptop Dell Precision 17 5760 to urządzenie zaliczane do notebooków. Inwestując w ten sprzęt możemy nabyć bardzo wydajną stację roboczą, która przy tym jest wyposażona w duży czytelny ekran o matrycy 17-calowej. Dużą zaletą modelu 5760 jest zastosowanie aluminiowej obudowy. Dzięki niej urządzenie nie tylko nabiera stylowego wyglądu, ale przy tym aluminium świetnie odprowadza nadmiar ciepła z wnętrza obudowy. Testując model Dell Precision 5760 można śmiało powiedzieć, że jest to raczej notebook uniwersalny. Ze względu na swoje podzespoły może on się sprawdzić przy uruchamianiu bardziej wymagających gier oraz programów komputerowych. Wielokrotnie widuje się ten model w zastosowaniu biznesowym.

Co znajdziemy we wnętrzu obudowy?

Zważając na podzespoły zamontowane wewnątrz modelu 5760 trzeba koniecznie wspomnieć o tym, że wewnątrz znajdziemy:

  • procesor 8-śmio lub 6-ścio rdzeniowy firmy Intel,
  • do 64 Gb pamięci RAM,
  • świetną kartę graficzną firmy NVIDIA.

Zamontowany wewnątrz obudowy procesor to Intel Core (zależnie od wersji mogą to być i5, i7 lub i9) najnowszej generacji Tiger Lake. W niektórych wersjach znaleźć można także Intel Xenon W. Dużą zaletą modelu 5760 jest czytelna matryca, której rozdzielczość w wydaniu dotykowym wynosi aż 3840×2400. Natomiast spotkać się też można z wersją o matrycy IPS o rozdzielczości WUXGA 1920×1080. 

Zważając na powyższe parametry można śmiało stwierdzić, że notebook Dell Precision 5760 jest urządzeniem uniwersalnym. Głównie jest to sprzęt przeznaczony do zastosowania biznesowego. Jednak z racji podzespołów to bez większych problemów możemy na nim uruchamiać wymagające programy.