Problemy ze sterownikami – jak je rozwiązać?

Problemy ze sterownikami – jak je rozwiązać?

Problemy ze sterownikami to bardzo powszechne zjawisko, tym bardziej, jeśli użytkownik zdecyduje się na sformatowanie komputera na własną rękę. Nieprawidłowe zainstalowanie oprogramowania uniemożliwia wykonywanie niektórych podstawowych czynności. W jaki sposób rozwiązać podstawowe problemy ze sterownikami? Jak pobrać je szybko i skutecznie? Na co zwrócić uwagę w sposób szczególny? Odpowiedzi na te pytania znaleźć można w poniższym artykule, do którego przeczytania serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych czytelników.

Zacznij od zapoznania się ze swoimi podzespołami

Przede wszystkim musimy dowiedzieć się, jakie podzespoły znajdziemy wewnątrz obudowy. Warto prześledzić to na przykładzie modelu Dell Latitude 5320 2-in-1 (więcej: https://www.kuzniewski.pl/k5088,laptopy-dell-latitude-latitude-5320-2-in-1.html), który wyposażony jest w procesor Intel Core i5 1135G7, kartę graficzną Intel Iris Xe Graphics, a także dysk twardy SSD o pojemności 256 gigabajtów. Na podstawie tych informacji doskonale zdajemy sobie sprawę z tego, sterowników do jakich podzespołów musimy szukać. W przypadku niezainstalowania tego ważnego oprogramowania, musimy liczyć się z niestabilnym działaniem, a także z ograniczonym dostępem do niektórych funkcji, o czym warto pamiętać.

Pobieranie sterowników – jak tego dokonać?

Skoro doskonale zdajemy sobie już sprawę z tego, jakie podzespoły znajdują się wewnątrz obudowy, możemy rozpocząć proces ich pobierania i instalowania. Zanim jednak zaczniemy przeszukiwać sieć, warto sprawdzić pudełko z urządzeniem. Niektórzy producenci dorzucają do wnętrza płytę CD- to właśnie na niej znajduje się niezbędne oprogramowanie. Jeśli my nie mieliśmy tyle szczęścia, musimy działać w nieco inny sposób. Na początku warto odwiedzić stronę producenta naszego laptopa, wejść w zakładkę „sterowniki” i tam wyszukać swojego modelu. Alternatywnie możliwe jest wchodzenie na stronę producenta naszych poszczególnych części. Istnieją także specjalne programy, które umożliwiają automatyczne instalowanie i pobieranie sterowników.