Nowość od Dell

Nowość od Dell

Jeszcze niedawno wydawało się ze tablety to ślepa uliczka jeżeli chodzi o sprzęty po tym jak smartphony zaczęły rosnąć i wypierać swoich większych braci. Jednak dzisiaj wiemy, że sprzęty, jakimi, są tablety świetnie przyjęły się w środowisku biznesowym i profesjonalnym. Dzisiaj chciałbym przedstawić świetny przykład tego, że tablety przestały być zwykłymi czytnikami multimediów, a stały się wyrafinowanymi substytutami komputera. Dell Latitude 7320 Detachable jest tabletem, który w pierwszej chwili po spojrzeniu na jego parametry możemy nazwać biznesowym notebookiem. Tablet jest wyposażony w ergonomiczną nóżkę na pleckach urządzenia umożliwiającą ustawienie go pionowo na przykład na stole czy kolanach. Można do niego również dokupić opcjonalną klawiaturę, która w pełni zmieni go w komputer. Jako że jest to sprzęt przeznaczony do użycia profesjonalnego to system, jaki został w nim zaimplementowany, jest Windows 10 w wersji Pro. Dzięki zastosowaniu takiego systemu możemy korzystać z wszelakiego profesjonalnego oprogramowania.

Jeszcze niedawno wydawało się ze tablety to ślepa uliczka jeżeli chodzi o sprzęty po tym jak smartphony zaczęły rosnąć i wypierać swoich większych braciEkran, z jakiego przyjdzie nam korzystać na tym tablecie jest 13-calowa błyszcząca matryca typu WUXGA o rozdzielczości 1920 × 1280 pikseli. Powyżej ekranu znajdziemy kamerkę służącą do prowadzenia rozmów wideo, zaś z tyłu jest soczewka aparatu z 8 MPixelową matrycą. Poniżej jest rozkładana nóżka umożliwiająca wygodne ustawienie tabletu.

Tablet jest wyposażony w podzespoły będące podobne do tych stosowanych w laptopach. Sercem urządzenia jest procesor dostarczony przez firmę Intel w postaci procesora Intel Core i5 lub i7 należących do najnowszej 11 generacji. Tablet jest również wyposażony w zintegrowany układ graficzny Intel Iris Xe Graphics będący świetną alternatywą dla dedykowanych kart graficznych, ponieważ nie ustępuje im w wydajności, a do tego zapewnia naprawdę niskie zużycie energii co jest nie bez znaczenia kiedy mówimy o urządzeniach mobilnych, do jakich z pewnością możemy zaliczyć nowego Dell Latitude. Może on się pochwalić naprawdę pokaźnym czasem pracy na baterii wynoszącym nawet do 7 godzin ciągłej pracy.