Niezawodne modele laptopów

Niezawodne modele laptopów

W dzisiejszych czasach praca wielu z nas opiera się w dużej mierze o korzystanie z komputerów. Trzeba też wspomnieć o tym, że niektórzy wykonują pracę wymagającą bycia mobilnym. W związku z tym dla takich osób ważnym atrybutem jest odpowiedni komputer przenośny. Dziś chcielibyśmy się skupić na modelu, jakim jest Dell Precision 17 5760. Komputer ten bez dwóch zdań jest wart uwagi.

Zalety komputera Dell Precision 5760

W dzisiejszych czasach praca wielu z nas opiera się w dużej mierze o korzystanie z komputerówOpisując model wymieniony powyżej nie sposób nie wspomnieć o jego najważniejszym podzespole, jakim jest ośmiordzeniowy procesor Intel Core i7 nowej generacji Tiger Lake. Częstotliwość taktowania tegoż procesora jest na tak wysokim poziomie, że to urządzenie, w którym zainstalowano dany procesor jest w stanie wykonywać mnóstwo operacji na sekundę. Procesor to jednak nie wszystko, czym wyróżniać się spośród innych modeli może laptop Dell Precision 17 5760. Komputer ten dodatkowo posiada:

  • doskonałej jakości kartę graficzną,
  • mnóstwo pamięci RAM,
  • stylową obudowę z aluminium. 

Wspomniana powyżej karta graficzna to podzespół firmy NVIDIA. W tym wypadku zamontowana została karta RTX a2000, która jest kartą dedykowaną. Posiada ona aż 4Gb pamięci, która bez problemu wystarczy do obsługi nawet wymagających programów. Kolejną niewątpliwą zaletą omawianego laptopa jest czytelna matryca. Jest to matryca IPS o rozdzielczości fullHD 1920×1080. Producent zadbał o to, aby matryca świetnie się sprawdzała nawet przy obróbce grafiki. Koniecznie dodać trzeba, że jest to matryca matowa. Ta cecha sprawia, że obraz jest widoczny nawet przy dużym nasłonecznieniu co dla wielu osób jest bardzo ważne. Poszukując niezawodnego laptopa i wybierając model Dell Precision 5760 koniecznie trzeba zwracać uwagę na obecność dysku SSD. Obecnie większość nowoczesnych laptopów już te dyski posiada. Dzięki nim praca przy komputerze przebiegać będzie jeszcze sprawniej. We wspomnianym modelu można zainstalować dysk M2, który doskonale sprawdzi się jako dysk do przechowywania systemu operacyjnego oraz danych z programów.