Mobilna stacja robocza, czyli jak wybrać dobrego laptopa do pracy?

Mobilna stacja robocza, czyli jak wybrać dobrego laptopa do pracy?

Laptopy dla biznesu można aktualnie bez trudu znaleźć na rynku. Jak spośród tak bogatej ofert wybrać coś, co będzie spełniało oczekiwania użytkownika? Udzielenie jednoznacznej odpowiedzi może być nie lada problemem. Tym bardziej że każde urządzenie, które niekiedy opisywane jest jako mobilna stacja robocza, jest w stanie zaoferować co innego.

Propozycja od marki Dell

Dell Precision 15 3580 (https://www.kuzniewski.pl/k3115,laptopy-dell-precision-precision-15-3580.html) to jedno z ciekawszych urządzeń, które można znaleźć aktualnie na rynku. Można powiedzieć, że ma się do czynienia z niezawodnym urządzeniem, które traktować można jako uniwersalne narzędzie do pracy. Warto jednak nieco bliżej przybliżyć specyfikację techniczną, dzięki czemu będzie można zrozumieć, że wobec takiego urządzenia nie można przejść obojętnie.

Laptopy dla biznesu można aktualnie bez trudu znaleźć na rynku

Intel Core Raptor Lake (13. generacji) to procesor, który zaliczany jest do najnowszych. Oprócz tego można liczyć również na pełną integrację z układem Intel Iris Xe Graphics lub dedykowanym NVIDIA RTX A500. Wielu użytkowników ucieszy na pewno fakt, że do wykorzystania jest ogromna ilość złączy. Nie tylko jest to gniazdo słuchawkowe, które daje możliwość słuchania wykładów, muzyki, itd. To m.in. dwa porty Thunderbolt 4, czytnik kart microSD i SmartCard.

Jakie cechy powinien posiadać laptop biznesowy?

Włókno węglowe, stop aluminium lub magnezu to materiały, które powinny służyć do wykonania obudowy dla całego urządzenia. Tak, aby mieć pewność, że za każdym razem będzie można mu zapewnić wysoką trwałość. Jest to ważne, ponieważ laptop podczas wielokrotnego przenoszenia, będzie narażony na różnego rodzaju czynniki zewnętrzne.

Osoby, które często podróżują i zabierają ze sobą laptopa, na pewno zwrócą uwagę na jego niską wagę. Tak, aby mieć pewność, że nie będzie on stanowić dla niego zbyt dużego obciążenia. W ofercie różnych marek można znaleźć laptopy biznesowe, których waga nie przekracza 2 kg.

Minimum 8 GB pamięci RAM i szybki dyski SSD to taka podstawa. Tak, aby mieć pewność, że wszystkie najważniejsze procesy będą odbywać się bez zbędnego trudu. Chodzi tu m.in. o zapewnienie pełnej wydajności, jeżeli chodzi o obsługę wymagających aplikacji biznesowych. W obecnych czasach takim standardem jest modem 5G, który będzie w stanie zapewnić dobrą łączność. Skoro już o tym mowa, to nie można zapomnieć także o Wi-Fi w wersji 5 lub 6. W wielu przypadkach najlepiej sprawdza się matowa matryca, dlatego to w nią warto celować.

Pod uwagę należy wziąć także takie elementy jak: czytnik linii papilarnych, złącza (ich ilość oraz rodzaje), a także baterie.