Microsoft Surface Pro 9 z nowymi procesorami i kolorami. Sprawdź, zanim kupisz

Microsoft Surface Pro 9 z nowymi procesorami i kolorami. Sprawdź, zanim kupisz

Microsoft Surface Pro 9 od Kuźniewski to najnowsza odsłona tabletu z systemem Windows. Urządzenie nastawione na mobilność i funkcjonalność wzbudza duże zainteresowanie, stanowiąc ciekawą alternatywę dla tradycyjnych laptopów. To również poważny konkurent dla Apple iPad Pro. Jakie nowości przygotował Microsoft w przypadku swojego nowego urządzenia 2w1?

Laptop czy tablet? Co to jest Microsoft Surface Pro 9?

Nowy komputer Surface Pro to w gruncie rzeczy 13-calowy tablet wyposażony w ekran PixelSense. Po podłączeniu dodatkowych akcesoriów, jak chociażby klawiatura, możemy w prosty sposób przekształcić urządzenie w kompaktowy laptop. Za sprawą pióra, Microsoft Surface Pro 9 może z powodzeniem służyć za tablet graficzny lub notatnik. Urządzenie 2w1, bo o takim właśnie rozwiązaniu należy mówić w przypadku tego modelu, to funkcjonalne rozwiązanie gwarantujące wszechstronność i uniwersalność. Dzięki swojej lekkiej mobilnej konstrukcji jest to sprzęt mogący stanowić laptop do pracy idealny dla osób ceniących sobie wygodę. Tablety Surface Pro od lat są wyznacznikiem trendów w swojej kategorii. Przemyślany projekt urządzenia oraz stylowy wygląd dopełnia efektywność działania, za którą odpowiedzialne są nowoczesne rozwiązania w zakresie podzespołów.

Tablet z systemem Windows 11

W gruncie rzeczy laptop Microsoft Surface Pro 9 należy traktować jako tablet z systemem Windows. W przypadku tego modelu należy mówić o najnowszej wersji systemu, czyli Windows 11. Jego sprawną obsługę zapewniają wspomniane najnowsze podzespoły. Użytkownicy decydujący się na zakup urządzenia, mogą liczyć na takie rozwiązania technologiczne, jak:

  • procesory 12. generacji Intel Core i7-1255U lub układy SoC Microsoft SQ3
  • dysk SSD
  • szybka pamięć RAM LPDDR5 (dotyczy konfiguracji wyposażonych w CPU firmy Intel)
  • Wi-Fi 6E oraz opcjonalny moduł 5G.

Sprzęt zyskał również większą mobilność, a to za sprawą zastosowania bardziej pojemnej baterii. Producent zapewnia, że w zależności od wybranej konfiguracji, urządzenie zdolne jest pracować od 15,5 do nawet 19 godzin.

Microsoft Surface Pro 9 – podsumowanie

Najnowsza odsłona urządzenia 2w1 od Microsoftu to interesująca alternatywa dla osób szukających bardziej poręcznego rozwiązania, niż laptop oraz tych, którzy z różnych względów nie chcą sięgać po sprzęt Apple iPad Pro. Dostępny w wielu kolorach oraz kilku konfiguracjach Microsoft Surface Pro 9 to uniwersalne rozwiązanie zapewniające elastyczność pod względem sposobu korzystania. Producent zapewnił także kilka funkcji mających stać na straży bezpieczeństwa danych. Znajdziemy więc takie rozwiązania jak moduł szyfrujący TPM 2.0 czy kamera obsługująca funkcję Windows Hello.