Laptop HP ZBook Power G8 – notebook, który przekracza granice

Laptop HP ZBook Power G8 – notebook, który przekracza granice

HP ZBook Power ukazał się dotychczas w siedmiu generacjach. Obecny rok przyniósł nową wersję, jaką jest HP ZBook Power G8 od Kuźniewski łączący mocne podzespoły, wysokiej jakości ekrany IPS oraz potrzebne w podróży cechy, takie jak niska waga czy średniej wielkości ekran 15,6″. Co jeszcze wnosi to urządzenie?

Laptop HP ZBook Power G8 – czy to jeszcze notebook?

HP ZBook Power ukazał się dotychczas w siedmiu generacjachHP ZBook Power G8 to jeden z tych notebooków, które trudno już kategoryzować jako jedynie laptopy. To mobilna stacja robocza, która daje ze sobą zabrać wszystko, co jest potrzebne do kompletnej obróbki wideo lub grafiki. To co wyróżnia ten sprzęt to w 100% aktualne komponenty.

Producent na płycie głównej zamieszcza procesor ośmiordzeniowy od Intela 11. generacji. Do wyboru są takie opcje jak Intel Core i9 11950H, i7 11800H, i5 11400H. Wszystkie z nich działają w towarzystwie pamięci RAM, której w tym komputerze można umieścić do 64 GB. W trakcie użytkowania dane będą zamieszczane na dysku półprzewodnikowym (SSD), który będzie w stanie pomieścić 2000 GB.

Standardem w stacjach roboczych jest dedykowana karta graficzna. Również i tak stało się w przypadku laptopa HP ZBook Power G8, gdzie znajduje się układ graficzny NVIDIA T1200 lub T600. Istnieje możliwość montażu karty takiej jak RTX A2000. Wszystkie z nich oferują podobną wydajność i sprawdzają się w takich przeznaczeniach jak rendering z użyciem GPU czy praca z kilkoma programami jednocześnie.

Ekran i łączność w laptopie HP ZBook Power G8

Producent daje do wyboru dwa rodzaje matrycy: Full HD lub Ultra HD. Możemy zdecydować o jasności ekranu oraz o tym czy ekran będzie dotykowy. Jeśli chodzi o łączność, do dyspozycji jest Wi-Fi 6 w standardzie ax/ac/a/b/g/n. Na pokładzie znalazła się karta sieciowa 10/100/1000. Użytkownik może podłączać peryferia z użyciem 4 portów USB, HDMI. Nad wszystkim czuwa czytnik linii papilarnych, układ szyfrowania TPM i czytnik smart card. Konstrukcja została wzmocniona, dzięki czemu urządzenie jest odporne na wysokie temperatury oraz niekorzystne warunki pogodowe – zostało to potwierdzone certyfikatami.